Poland-Radomsko: Refuse and waste related services

Get tender notifications and more sign up now and never miss an opportunity again. Already a member? log in to your account.

Title Poland-Radomsko: Refuse and waste related services
OJEU (High Value) 404438-2020
Type Invitation to tender
Date Published 2020-08-28
Deadline 2020-09-30 11:00:00
Nature Of Contract Service contract
Awarding Authority
Procedure Open procedure

Description :
CONTRACT NOTICE


Section I: Contracting authority

I.1) Name and addresses:
Official name: Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o.
Postal address: ul. Stara Droga 85
Town: Radomsko
Postal code: 97-500
Country: PL
Contact person: Ewa Półrola
Telephone: +48 446830630
E-mail: zamowienia@pgk-radomsko.pl
Fax: +48 446834377
NUTS code: PL
Main address: www.bip.pgk-radomsko.pl

Communication
I.3) Procurement documents
(URL):www.bip.pgk-radomsko.pl

Additional Information
I.3.4) Additional information can be obtained from:
I.3.6)Tenders or requests to participate must be submitted electronically via:
https://epuap.gov.pl/wps/portal
I.3.8) to the above mentioned address
I.4) Type of the contracting authority:
spółka z o.o. 100 % udziałów jest własnością gminy miasta Radomsko
I.5.2) Other activity -
wytwarzanie i zaopatrywanie w parę wodną, gorącą wodę i powietrze do układów klimatyzacyjnych

Section II: Object of Contract


Title:
Odbiór i przetwarzanie odpadów o kodzie 19 12 12 tj. inne odpady (w tym zmieszane substancje i przedmioty) z mechanicznej obróbki odpadów inne niż wymienione w 19 12 11


II.1.4) Short description
Przedmiotem zamówieni jest odbiór i przetwarzanie odpadów o kodzie 19 12 12 tj. – inne odpady (w tym zmieszane substancje i przedmioty) z mechanicznej obróbki odpadów inne niż wymienione w 19 12 11, wytwarzane w procesie technologicznym mechanicznej obróbki odpadów na terenie Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów komunalnych w Płoszowie przy ul. Jeżynowej 40, który wchodzi w skład Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej Spółka z o.o. z s. w Radomsku.

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określony został w rozdziale V SIWZ. Wykonawca zobowiązany jest zrealizować zamówienie na warunkach opisanych w SIWZ, projekcie umowy stanowiącym rozdział IV SIWZ i Opisie przedmiotu zamówienia stanowiącym rozdział V SIWZ


Information about lots
II.1.6) This contract is divided into lots: no

Description: Item/Lot 1
NUTS code: PL712
II.2.3.2) Main site or place of performance:
Zakład Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych w Płoszowie przy ul. Jeżynowej 40, powiat radomszczański, woj. łódzkie, POLSKA.

II.1.4) Short description
Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje:

Odbiór, transport i przetwarzanie łącznie z nadzorem nad tego rodzaju działaniami dla odpadów powstałych po procesie przetwarzania odpadów, z których zostaje wydzielona frakcja nadsitowa oznaczona kodem 19 12 12. Szacunkowa ilość odpadów do zagospodarowania – 2 000 Mg. Odbiór będzie następował według potrzeb Zamawiającego. Zamawiający zastrzega, że podana ilość jest ilością orientacyjną, obrazującą możliwą wielkość zakresu przedmiotu zamówienia i może ulec zmianie w zależności od potrzeb Zamawiającego. W przypadku odbioru odpadów w ilości mniejszej niż wyżej określone, Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia.

Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień uzupełniających polegających na powtórzeniu tego samego rodzaju usług co w zamówieniu podstawowym, stanowiących nie więcej niż 20 % wartości zamówienia podstawowego w przypadku przekroczenia planowanej ilości odbioru odpadów. Ewentualne zamówienie uzupełniające zostanie udzielone w trybie przewidzianym w art. 67 ust.1 pkt 6 ustawy Prawo zamówień publicznych.

Szczegółowy opis i zakres przedmiotu zamówienia zawiera:

— opis powstawania odpadu:

Przedmiotowe odpady powstają z procesu mechanicznego przetwarzania odpadów. Odpady dostarczane są do stref buforowych hali technologicznej sortowni odpadów. Wyładowywane odpady są wstępnie sprawdzane, a stwierdzone odpady wielkogabarytowe są wybierane ze strumienia przywiezionych odpadów i rozdrabniane. Następnie za pomocą ładowarki odpady umieszczane są na podajniku taśmowym po czym podawane do kabiny wstępnej, gdzie wybierane jest szkło oraz odpady surowcowe o większych gabarytach (np. drewno, karton).

Następnie odpady za pomocą przenośnika taśmowego trafiają na sito obrotowe będące integralną częścią linii sortowniczej.

Frakcja powyżej 90mm trafia do kabin sortowniczych gdzie segregowane są odpady przewidziane do odzysku i recyklingu – w szczególności papier, tektura, tworzywa sztuczne, metale, opakowania wielomateriałowe, opakowania z drewna. Wysegregowane surowce zrzucane są do poszczególnych boksów zlokalizowanych bezpośrednio pod kabinami sortowniczymi za pomocą odrębnych zsypów. Pozostałości z sortowania przechodzą jeszcze dodatkowo w każdej kabinie sortowniczej przez separator magnetyczny (odzysk metali żelaznych), następnie kierowane są za pomocą systemu podajników taśmowych do „stacji nadawczej balastu” – gdzie następuje załadunek kontenerów. Po napełnieniu kontenerów odpad tzw. balast posortowniczy jest gotowy do przekazania podmiotom zewnętrznym jako komponent do produkcji paliw alternatywnych RDF. Odpady wielkogabarytowe po rozdrobnieniu wchodzą w skład szacunkowej ilości do zagospodarowania;

— opis odbioru przedmiotu zamówienia:

1. Odpady Wykonawca będzie odbierał własnym środkiem transportu.

2. Załadunek odpadów odbywać się będzie przez Zamawiającego w dni robocze od poniedziałku do piątku w godz. 6.00–17.00 oraz w soboty każdorazowo na indywidualne zlecenie zaakceptowane przez Zamawiającego w godz. 6.00–13.00. Miejscem załadunku odpadów jest Zakład Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych w Płoszowie przy ul. Jeżynowej 40.

3. Odebrane odpady będą każdorazowo ważone na legalizowanej wadze samochodowej zlokalizowanej w ZUOK.

4. Wykonawca zamówienia potwierdzi stosownymi dokumentami proces przetwarzania odebranych odpadów zgodnie z przedłożonymi wcześniej decyzjami administracyjnymi.

5. Potwierdzeniem przekazanych odpadów będą kwit wagowy oraz Karta Przekazania Odpadów wg obowiązującego wzoru.

6. Zamawiający każdorazowo telefonicznie lub e-milem określi Wykonawcy termin i wielkość odbioru odpadów z 2 dniowym wyprzedzeniem do jego realizacji.

7. W chwili przekazania odpadów przez Zamawiającego na rzecz Wykonawcy, Wykonawca przejmuje odpowiedzialność za przejęte odpady, za należyte postępowanie z nimi i za skutki z tego wynikające.

II.2.5) Award criteria:
Cost/Price
II.2.7) End: 2021-04-30
II.2.7.5) This contract is subject to renewal: no
II.2.10) Variants will be accepted: no

The procurement is related to a project and/or programme financed by European Union funds): no

Additional Information:

Termin wykonania zamówienia:

— rozpoczęcie: od dnia podpisania umowy,

— zakończenie: 30.4.2021.

Oferta musi być zabezpieczona wadium w wysokości: 10 000,00 PLN (słownie: dziesięć tysięcy złotych 00/100).

Szczegółowe informacje dot. wadium zawarto w rozdziale I Instrukcja dla Wykonawców pkt 9 SIWZ.


Section III: Legal, economic, financial and technical information

III.1.1) List and brief description of conditions
Zamawiający uzna warunek za spełniony jeżeli Wykonawca wykaże że posiada:

1) aktualny odpis z właściwego rejestru lub z centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji, w celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia na podstawie art. 24 ust. 5 pkt 1 ustawy,

2) aktualną podczas trwania przedmiotu zamówienia decyzję na prowadzenie działalności w zakresie transportu odpadów o kodzie 19 12 12,

3) aktualną umowę z podmiotem posiadającym zezwolenie na odzysk i unieszkodliwianie odpadów lub zezwolenie na przetwarzanie odpadów, o którym mowa w art. 41 ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (Dz.U. z 2013 roku poz. 21 ze zm.).

III.1.2.3) List and brief description of selection criteria
Zamawiający uzna za warunek spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że:

1) posiada środki własne lub zdolność kredytową w wysokości nie mniejszej niż 400 000,00 PLN;

2) posiada ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na sumę 300 000,00 PLN.

III.1.3.2) List and brief description of selection criteria
Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca posiada doświadczenie zdobyte w okresie ostatnich 3 latach przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy –w tym okresie:

— co najmniej dwóch zamówień polegających na odbiorze i przetwarzaniu odpadów o kodzie 19 12 12 tj. inne odpady (w tym zmieszane substancje i przedmioty) z mechanicznej obróbki odpadów inne niż wymienione w 19 12 11, wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których usługi zostały wykonane wraz z załączeniem dowodów określających czy te usługi zostały wykonane lub są wykonywane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty wystawione przez podmiot, na rzecz którego dostawy były wykonywane, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych są wykonywane, a jeżeli z uzasadnionej przyczyny o obiektywnym charakterze Wykonawca nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów – oświadczenie Wykonawcy. W przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych nadal wykonywanych referencje bądź inne dokumenty potwierdzające ich należyte wykonywanie powinny być wydane nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert. Wykonawca zobowiązany jest wykazać doświadczenie na wzorze stanowiącym załącznik nr 2 do SIWZ.

III.2.2) Contract performance conditions
1. Umowa w sprawie realizacji zamówienia publicznego zawarta zostanie z uwzględnieniem postanowień wynikających z treści niniejszej Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia, projektu umowy rozdział IV, Opisu przedmiotu zamówienia rozdział V oraz danych zawartych w ofercie.

2. Wykonawca akceptuje treść projektu umowy na wykonanie przedmiotu zamówienia, stanowiącego rozdział IV SIWZ, oświadczeniem zawartym w treści formularza ofertowego. Postanowienia umowy ustalone w projekcie nie podlegają zmianie przez Wykonawcę.

3. Zamawiający na podstawie art. 144 ust. 1 ustawy Pzp, przewiduje możliwość dokonania zmian postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie, której dokonano wyboru Wykonawcy, jedynie w zakresie określonym w projekcie umowy.


Section IV: Procedure

IV.1.1) Type of procedure: Open

IV.2.1) Time limit for receipt of tenders or requests to participate
IV.2.2) Date 2020-09-30
IV.2.2) Local time 11:00


IV.2.6) Tender must be valid until
2020-11-29
IV.2.7) Conditions for opening of tenders
IV.2.7) Date 2020-09-30
IV.2.7) Local time 13:00
IV.02.07) Place
Siedziba Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o., pokój 101, ul. Stara Droga 85, 97-500 Radomsko, powiat radomszczański, woj. łódzkie, POLSKA.


Additional Information:

Komisja przetargowa dokonuje otwarcie ofert, które następuje poprzez użycie aplikacji do szyfrowania ofert dostępnej na miniPortalu i dokonywane jest poprzez deszyfrowanie i otwarcie ofert za pomocą klucza prywatnego. Otwarcie ofert jest jawne, Wykonawcy mogą uczestniczyć w sesji otwarcia ofert. Wykonawca będzie związany ofertą przez okres 60 dni.


Section V: Complementary information



03.2021 r.


Additional Information:

Dotyczy sekcji II.2.5

Przy wyborze oferty najkorzystniejszej, Zamawiający będzie się kierował następującym kryterium:

Kryteria; znaczenie:

1. cena za wykonanie całości zamówienia 1. 100 %.

Punkty za kryterium „cena” – 100 %, za które można uzyskać maksymalnie 100 punktów.

P= CN/CB x 100 x waga kryterium 100%,

gdzie:

P – łączna liczba punktów przyznana ofercie ocenianej,

CN – cena najniższej spośród wszystkich ważnych ofert,

CB – cena oferty badanej,

100 – wskaźnik stały,

100% – procentowe znaczenie kryterium „ceny”.

Liczba punktów, którą można uzyskać w ramach jedynego kryterium „cena” obliczona zostanie przez podzielenie ceny najniższej spośród wszystkich ważnych ofert przez cenę ocenianej oferty i pomnożenie tak otrzymanej liczby przez 100 i wagę kryterium, którą ustalono na 100 %.

Zamawiający zastosuje zaokrąglanie każdego wyniku do dwóch miejsc po przecinku.

Jeżeli nie można wybrać najkorzystniejszej oferty z uwagi na to, że dwie lub więcej ofert przedstawia taki sam bilans ceny, a jeżeli zostały złożone oferty o takiej samej cenie, Zamawiający wzywa wykonawców, którzy złożyli te oferty, do złożenia w terminie określonym przez Zamawiającego ofert dodatkowych.

6. Podstawy wykluczenia, o których mowa w art. 24 ust. 1 i 5 Pzp

6.1. O udzielenie zamówienia mogą się ubiegać Wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu na podstawie obligatoryjnych przesłanek wykluczenia na podstawie art. 24 ust. 1 Pzp oraz Wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu na podstawie fakultatywnych przesłanek wykluczenia, stosownie do treści art. 24 ust. 5 pkt 1 i 8 ustawy Pzp tj.:

1) z postępowania o udzielenie zamówienia publicznego Zamawiający wykluczy Wykonawcę w stosunku do którego otwarto likwidację, w zatwierdzonym przez sąd układzie w postępowaniu restrukturyzacyjnym jest przewidziane zaspokojenie wierzycieli przez likwidację jego majątku lub sąd zarządził likwidację jego majątku w trybie art. 332 ust. 1 ustawy z dnia 15 maja 2015 r. – Prawo restrukturyzacyjne (Dz.U. z 2019 r. poz. 243, 326, 912 i 1655) lub którego upadłość ogłoszono, z wyjątkiem Wykonawcy, który po ogłoszeniu upadłości zawarł układ zatwierdzony prawomocnym postanowieniem sądu, jeżeli układ nie przewiduje zaspokojenia wierzycieli przez likwidację majątku upadłego, chyba że sąd zarządził likwidację jego majątku w trybie art. 366 ust. 1 ustawy z dnia 28 lutego 2003 r. – Prawo upadłościowe (Dz.U. z 2019 r. poz. 498, 912, 1495 i 1655);

2) który naruszył obowiązki dotyczące płatności podatków, opłat lub składek na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne, co Zamawiający jest w stanie wykazać za pomocą stosownych środków dowodowych, z wyjątkiem przypadku, o którym mowa w art. 24 ust. 1 pkt 15, chyba że Wykonawca dokonał płatności należnych podatków, opłat lub składek na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne wraz z odsetkami lub grzywnami lub zawarł wiążące porozumienie w sprawie spłaty tych należności.

6.2. Wykluczenie Wykonawcy następuje:

1) w przypadkach, o których mowa w art. 24 ust. 1 pkt 13 lit. a–c i pkt 14 Pzp, gdy osoba, o której mowa w tych przepisach została skazana za przestępstwo wymienione w art. 24 ust. 1 pkt 13 lit. a–c Pzp, jeżeli nie upłynęło 5 lat od dnia uprawomocnienia się wyroku potwierdzającego zaistnienie jednej z podstaw wykluczenia, chyba że w tym wyroku został określony inny okres wykluczenia;

2) w przypadkach, o których mowa:

a) w art. 24 ust. 1 pkt 13 lit. d i pkt 14 Pzp, gdy osoba, o której mowa w tych przepisach, została skazana za przestępstwo wymienione w art. 24 ust. 1 pkt 13 lit. d Pzp;

b) w art. 24 ust. 1 pkt 15 Pzp, –jeżeli nie upłynęły 3 lata od dnia odpowiednio uprawomocnienia się wyroku potwierdzającego zaistnienie jednej z podstaw wykluczenia, chyba że w tym wyroku został określony inny okres wykluczenia lub od dnia w którym decyzja potwierdzająca zaistnienie jednej z podstaw wykluczenia stała się ostateczna;

3) w przypadkach, o których mowa w art. 24 ust. 1 pkt 18 i 20 lub ust. 5 pkt 4 Pzp, jeżeli nie upłynęły 3 lata od dnia zaistnienia zdarzenia będącego podstawą wykluczenia;

4) w przypadku, o którym mowa w art. 24 ust. 1 pkt 21 Pzp, jeżeli nie upłynął okres, na jaki został prawomocnie orzeczony zakaz ubiegania się o zamówienia publiczne;

5) w przypadku, o którym mowa w art. 24 ust. 1 pkt 22 Pzp, jeżeli nie upłynął okres obowiązywania zakazu ubiegania się o zamówienia publiczne.

6.3. Wykonawca, który podlega wykluczeniu na podstawie art. 24 ust. 1 pkt 13 i 14 oraz 16–20 Pzp lub art. 24 ust. 5 pkt 1 i 8 Pzp, może przedstawić dowody na to, że podjęte przez niego środki są wystarczające do wykazania jego rzetelności, w szczególności udowodnić naprawienie szkody wyrządzonej przestępstwem lub przestępstwem skarbowym, zadośćuczynienie pieniężne za doznaną krzywdę lub naprawienie szkody, wyczerpujące wyjaśnienie stanu faktycznego oraz współpracę z organami ścigania oraz podjęcie konkretnych środków technicznych, organizacyjnych i kadrowych, które są odpowiednie dla zapobiegania dalszym przestępstwom lub przestępstwom skarbowym lub nieprawidłowemu postępowaniu Wykonawcy. Przepisu zdania pierwszego nie stosuje się, jeżeli wobec Wykonawcy, będącego podmiotem zbiorowym, orzeczono prawomocnym wyrokiem sądu zakaz ubiegania się o udzielenie zamówienia oraz nie upłynął określony w tym wyroku okres obowiązywania tego zakazu.

6.4. Wykonawca nie będzie podlegać wykluczeniu, jeżeli Zamawiający, uwzględniając wagę i szczególne okoliczności czynu Wykonawcy, uzna za wystarczające dowody przedstawione na podstawie pkt 6.3.

6.5. W przypadkach, o których mowa w art. 24 ust. 1 pkt 19 Pzp, przed wykluczeniem Wykonawcy, Zamawiający zapewnia temu Wykonawcy możliwość udowodnienia, że jego udział w przygotowaniu postępowania o udzielenie zamówienia nie zakłóci konkurencji.

6.6. W oparciu o art. 24 ust. 12 Pzp Zamawiający może wykluczyć Wykonawcę na każdym etapie postępowania o udzielenie zamówienia.

7. Wykaz oświadczeń lub dokumentów, potwierdzających spełnianie warunków udziału w postępowaniu oraz brak podstaw wykluczenia

7.1. W celu potwierdzenia, że Wykonawca nie podlega wykluczeniu oraz spełnia warunki udziału w postępowaniu, Wykonawca dołącza do oferty przy użyciu miniPortalu lub ePUAP aktualne na dzień składania ofert oświadczenie w formie jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia sporządzonego zgodnie z wzorem standardowego formularza określonego w rozporządzeniu wykonawczym Komisji Europejskiej wydanym na podstawie art. 59 ust. 2 dyrektywy 2014/24/UE oraz art. 80 ust. 3 dyrektywy 2014/25/UE, zwanego dalej „JEDZ”. Informacje zawarte w JEDZ stanowią wstępne potwierdzenie, że Wykonawca nie podlega wykluczeniu oraz spełnia warunki udziału w postępowaniu w formie dokumentu elektronicznego podpisanego kwalifikowalnym podpisem elektronicznym.

7.1.1. W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez Wykonawców, JEDZ składa każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie (np. konsorcjum, spółki cywilne). Dokumenty te potwierdzają spełnianie warunków udziału w postępowaniu oraz brak podstaw wykluczenia w zakresie, w którym każdy z Wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu lub brak podstaw wykluczenia – zgodnie z art. 25a ust. 6 ustawy Prawo zamówień publicznych.

7.1.2. Wykonawca, który powołuje się na zasoby innych podmiotów, w celu wykazania braku istnienia wobec nich podstaw wykluczenia oraz spełniania, w zakresie, w jakim powołuje się na ich zasoby, warunków udziału w postępowaniu składa także JEDZ-e dotyczące tych podmiotów – zgodnie z art. 25a ust. 3 ustawy Prawo zamówień publicznych.

7.1.3. Wykonawca dla każdego z podmiotów zobowiązany jest przedstawić odrębny formularz JEDZ – wypełniony i podpisany przez dane podmioty (zawierający informacje wymagane w części II sekcja A i B oraz w części III oraz o ile ma to znaczenie dla określonych zdolności, na których polega Wykonawca informacje wymagane w części IV JEDZ-a).

7.1.4. Instrukcja wypełniania JEDZ dostępna jest na stronie UZP pod linkiem: https://www.uzp.gov.pl/__data/assets/pdf_file/0015/32415/Instrukcja-wypelniania-JEDZ-ESPD.pdf

7.1.5. Elektroniczne narzędzie niezbędne do wypełnienia JEDZ stanowi załącznik do SIWZ -dostępny jest pod adresem: https://ec.europa.eu/growth/tools-databases/espd/filter?lang=pl Wraz z ofertą Wykonawca zobowiązany jest do złożenia oświadczenia z części II, III, IV, VI – JEDZ-a.

7.1.6. Wykonawca w celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu w zakresie kryteriów kwalifikacji opisanych w części IV JEDZ wypełnia jedynie sekcję ALFA (α) w części IV i nie musi wypełnić żadnej z pozostałych sekcji w części IV.

7.1.7. Zamawiający wymaga, aby Wykonawca złożył oświadczenie o braku podstaw wykluczenia o których mowa w art. 24 ust. 1 pkt 13 i 14 ustawy Pzp, które nie są implementacją art. 57 ust 1 Dyrektywy 2014/24UE na które wskazał UZP w instrukcji wypełnienia JEDZ oraz o których mowa w art. 24 ust 1 pkt 21 i 22 ustawy Pzp – w JEDZ część III pkt D „Inne podstawy wykluczenia o charakterze krajowym(...); Podstawy wykluczenia o charakterze wyłącznie krajowym.”

7.1.8. Zamawiający żąda wskazania przez Wykonawcę części zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, i podania przez Wykonawcę firm tych podwykonawców, o ile są znane na etapie składania oferty – zgodnie z art. 36b. ust. 1 ustawy Pzp – informacje te winny zostać wskazane w oświadczeniu JEDZ część II pkt D.

7.1.9. Zamawiający nie żąda od Wykonawcy, który zamierza powierzyć wykonanie części zamówienia podwykonawcom, złożenia Jednolitego dokumentu dotyczącego podwykonawcy (który nie jest podmiotem na zasoby którego powołuje się Wykonawca na zasadach określonych w art. 22a ust. 1 ustawy Pzp), w celu wykazania braku istnienia wobec nich podstaw wykluczenia z udziału w postępowaniu – zgodnie z art. 25a ust. 5 ustawy Pzp.

7.1.10. Jednolity europejski dokument zamówienia stanowi oświadczenie własne Wykonawcy. Jest wstępnym dowodem przyjmowanym przez Zamawiającego w chwili składania oferty stanowiącym potwierdzenie, że dany Wykonawca spełnia kryteria kwalifikacji i nie podlega wykluczeniu z postępowania przetargowego.

7.1.11. Dokument JEDZ Wykonawca podpisuje kwalifikowanym podpisem elektronicznym, wystawionym przez dostawcę kwalifikowanej usługi zaufania, będącego podmiotem świadczącym usługi certyfikacyjne – podpis elektroniczny, spełniającego wymogi bezpieczeństwa określone w ustawie (ustawa z dnia 5 września 2016 r. o usługach zaufania oraz identyfikacji elektronicznej – t.j. Dz.U. 2020 nr 1173).

7.2. Zgodnie z art. 24aa ust. 1 Pzp Zamawiający najpierw dokona oceny ofert, a następnie zbada czy Wykonawca, którego oferta została oceniona jako najkorzystniejsza, nie podlega wykluczeniu oraz spełnia warunki udziału w postępowaniu o zamówienie publiczne. Zamawiający przed udzieleniem zamówienia wezwie Wykonawcę, którego oferta została oceniona jako najkorzystniejsza, do złożenia w wyznaczonym terminie aktualnych na dzień złożenia oświadczeń i dokumentów potwierdzających spełnianie warunków udziału w postępowaniu.

7.3. W celu potwierdzenia spełniania przez Wykonawcę warunków udziału w postępowaniu Zamawiający wezwie Wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona do złożenia za pośrednictwem miniPortalu lub ePUAP w wyznaczonym terminie nie krótszym niż 10 dni, aktualnych na dzień złożenia następujących dokumentów:

1) oświadczenia oraz dokumenty potwierdzające brak podstaw wykluczenia:

a) aktualna informacja z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 13, 14 i 21 Pzp wystawionej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert;

b) oświadczenie Wykonawcy o braku wydania wobec niego prawomocnego wyroku sądu lub ostatecznej decyzji administracyjnej o zaleganiu z uiszczaniem podatków, opłat i składek na ubezpieczenie społeczne lub zdrowotne albo w przypadku takiego wyroku lub decyzji – dokumentów potwierdzających dokonanie płatności tych należności wraz z ewentualnymi odsetkami lub grzywnami lub zawarcie wiążącego porozumienia w sprawie spłat tych należności – z wykorzystaniem wzoru określonego w rozdziale III SIWZ, załącznik nr 3;

c) oświadczenie Wykonawcy o braku orzeczenia wobec niego tytułem środka zapobiegawczego zakazu ubiegania się o zamówienie publiczne – z wykorzystaniem wzoru określonego w rozdziale III SIWZ, załącznik nr 3;

d) odpis z właściwego rejestru lub z centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji, w celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia na podstawie art. 24 ust. 5 pkt 1 ustawy Pzp;

e) zaświadczenia właściwego naczelnika urzędu skarbowego potwierdzającego, że Wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków, wystawionego nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert, lub innego dokumentu potwierdzającego, że Wykonawca zawarł porozumienie z właściwym organem podatkowym w sprawie spłat tych należności wraz z ewentualnymi odsetkami lub grzywnami, w szczególności uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu;

f) zaświadczenia właściwej terenowej jednostki organizacyjnej Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego albo innego dokumentu potwierdzającego, że Wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne, wystawionego nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert, lub innego dokumentu potwierdzającego, że Wykonawca zawarł porozumienie z właściwym organem w sprawie spłat tych należności wraz z ewentualnymi odsetkami lub grzywnami, w szczególności uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu.

g) oświadczenia Wykonawcy o niezaleganiu z opłacaniem podatków i opłat lokalnych, o których mowa w ustawie z dnia 12 stycznia 1991 r. o podatkach i opłatach lokalnych (Dz.U. z 2016 r. poz. 716) – z wykorzystaniem wzoru określonego w rozdziale III SIWZ, załącznik nr 3.

Uwaga!

Dokumenty potwierdzające brak podstaw wykluczenia składa odpowiednio Wykonawca (w przypadku składania oferty wspólnej – każdy z Wykonawców składających ofertę wspólną lub przez spółkę cywilną, każdy ze wspólników spółki cywilnej), oraz podmioty na których zasoby powołuje się Wykonawca w celu spełnienia warunków udziału w postępowaniu.

Ponadto od Wykonawcy, który polega na zdolnościach innych podmiotów na zasadach określonych w art. 22a ustawy Pzp, Zamawiający będzie wymagał przedstawienia dokumentów potwierdzających posiadanie przekazywanego zasobu, zgodnie z pkt 7.3 ppkt 2 SIWZ oraz dokumentu/dokumentów wskazanych w pkt 5.4 i 5.5 SIWZ;

2) oświadczenia i dokumenty potwierdzające spełnianie warunków udziału w postępowaniu:

— aktualna decyzja na prowadzenie działalności w zakresie transportu odpadów o kodzie 19 12 12,

— aktualna umowa z podmiotem posiadającym zezwolenie na odzysk i unieszkodliwianie odpadów lub zezwolenie na przetwarzanie odpadów, o którym mowa w art. 41 ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (Dz.U. z 2013 roku poz. 21),

— informacja banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej potwierdzająca wysokość posiadanych środków finansowych lub zdolność kredytową Wykonawcy na co najmniej 400 000,00 PLN (czterysta tysięcy złotych), w okresie nie wcześniejszym niż 1 miesiąc przed upływem terminu składania ofert,

— dokumenty potwierdzające, że Wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na sumę gwarancyjną min. 300 000,00 PLN (trzysta tysięcy złotych),

— wykaz usług wykonanych, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych również wykonywanych, w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których usługi zostały wykonane, oraz załączeniem dowodów określających czy te usługi zostały wykonane lub są wykonywane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty wystawione przez podmiot, na rzecz którego dostawy były wykonywane, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych są wykonywane, a jeżeli z uzasadnionej przyczyny o obiektywnym charakterze Wykonawca nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów – oświadczenie Wykonawcy. W przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych nadal wykonywanych referencje bądź inne dokumenty potwierdzające ich należyte wykonywanie powinny być wydane nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert.

Przedmiotowy wykaz usług należy złożyć na formularzu stanowiącym Załącznik nr 2 w rozdziale III SIWZ.

Uwaga!

W przypadku, gdy Wykonawca dla potwierdzenia spełnienia warunków udziału w postępowaniu przedstawi dokumenty zawierające kwoty wyrażone w walutach obcych, Zamawiający jako kurs przeliczeniowy waluty przyjmie średni kurs złotego w stosunku do walut obcych określony w tabeli „A” kursów średnich walut obcych Narodowego Banku Polskiego (NBP) na dzień publikacji ogłoszenia o zamówieniu w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej. Jeżeli w tym dniu nie będzie opublikowany średni kurs walut przez NBP, Zamawiający przyjmie średni kurs złotego w stosunku do walut obcych NBP z ostatniej opublikowanej tabeli kursów NBP przed dniem ogłoszenia o zamówieniu w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej.

Wykonawca mający swoją siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Polski przedstawia odpowiadające zakresem wyżej określonym dokumenty z kraju w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania.

7.4. Jeżeli Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, zamiast dokumentów, o których mowa w pkt 7.3.:

1) ppkt 1 lit. a – składa informację z odpowiedniego rejestru albo, w przypadku braku takiego rejestru, inny równoważny dokument wydany przez właściwy organ sądowy lub administracyjny kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania lub miejsce zamieszkania ma osoba, której dotyczy informacja albo dokument, w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 13, 14 i 21 ustawy Pzp;

2) ppkt 1 lit. d e f – składa dokument lub dokumenty wystawione w kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, potwierdzające, że: nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości oraz, że nie zalega z opłacaniem podatków, opłat, składek na ubezpieczenie społeczne lub zdrowotne albo że zawarł porozumienie z właściwym organem w sprawie spłat tych należności wraz z ewentualnymi odsetkami lub grzywnami, w szczególności uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu.

7.5. Dokumenty, o których mowa w ust. 7.3 pkt 1 lit. a i d, powinny być wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.

7.6. Jeżeli w kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania lub miejsce zamieszkania ma osoba, której dokument dotyczy, nie wydaje się dokumentów, o których mowa w ust. 7.4 pkt 1 i 2 zastępuje się je dokumentem zawierającym odpowiednio oświadczenie Wykonawcy, ze wskazaniem osoby albo osób uprawnionych do jego reprezentacji, lub oświadczenie osoby, której dokument miał dotyczyć, złożone przed notariuszem lub przed organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego właściwym ze względu na siedzibę lub miejsce zamieszkania Wykonawcy lub miejsce zamieszkania tej osoby. Przepis pkt 7.5 stosuje się.

7.7. Wykonawca mający siedzibę na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, w odniesieniu do osoby, mającej miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, której dotyczy dokument wskazany w ust. 7.3 pkt 1 lit. a, składa dokument o którym mowa w ust. 7.4 pkt 1 w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 14 i 21 ustawy Pzp. Jeżeli w kraju, w którym miejsce zamieszkania ma osoba, której dokument miał dotyczyć, nie wydaje się takich dokumentów, zastępuje się go dokumentem, zawierającym oświadczenie tej osoby, złożonym przed notariuszem lub przed organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego właściwym ze względu na miejsce zamieszkania tej osoby (wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert).

7.8. W przypadku wątpliwości co do treści dokumentu złożonego przez Wykonawcę, Zamawiający może zwrócić się do właściwych organów odpowiednio kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania lub miejsce zamieszkania ma osoba, której dokument dotyczy, o udzielenie niezbędnych informacji dotyczących tego dokumentu.

7.9. Dokumenty dotyczące przynależności do tej samej grupy kapitałowej: Wykonawca, w terminie 3 dni od zamieszczenia na stronie internetowej informacji z otwarcia ofert, o której mowa w art. 86 ust. 3 Pzp, bez uprzedniego wezwania przez Zamawiającego, przekazuje Zamawiającemu za pośrednictwem miniPortalu lub ePUAP, oświadczenie o przynależności lub braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej, o której mowa w art. 24 ust. 1 pkt 23 ustawy Pzp podpisane kwalifikowanym podpisem elektronicznym. Wraz ze złożeniem oświadczenia, Wykonawca może przedstawić dowody, że powiązania z innym Wykonawcą nie prowadzą do zakłócenia konkurencji w postępowaniu o udzielenie zamówienia. W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez Wykonawców, Oświadczenie zgodne z wzorem określonym w Rozdziale III SIWZ składa każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie.

7.10. Oferta wspólna:

1) Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia.

2) Wykonawcy występujący wspólnie (zgodnie z art. 23 ust. 2 ustawy Pzp) są zobowiązani do ustanowienia pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego.

3) Dokument potwierdzający ustanowienie Pełnomocnika powinien zawierać w szczególności wskazanie:

a) postępowania o zamówienie publiczne, którego dotyczy;

b) wszystkich Wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia wymienionych z nazwy z określeniem adresu siedziby;

c) ustanowionego Pełnomocnika oraz zakres jego umocowania;

Dokument pełnomocnictwa musi być podpisany przez wszystkich Wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia. Podpisy muszą być złożone przez osoby uprawnione do składania oświadczeń woli wymienione we właściwym rejestrze lub wpisie do ewidencji działalności gospodarczej. Pełnomocnictwo musi być opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym.

4) Warunki udziału w postępowaniu, o których mowa w pkt 5.2.1 lit. a ppkt 1, 2 i 3, lit b ppkt 1 i 2 , lit. c SIWZ muszą być spełnione przez jednego z Wykonawców lub łącznie przez Wykonawców składających ofertę wspólną.

5) W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia, żaden z nich, nie może podlegać wykluczeniu z postępowania z powodu przesłanek określonych w pkt 6 niniejszej SIWZ.

6) W przypadku wyboru oferty Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie jako najkorzystniejszej, Zamawiający będzie żądał przed zawarciem umowy w sprawie zamówienia publicznego umowy regulującej współpracę tych Wykonawców.

7) W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez Wykonawców, oświadczenia o których mowa w pkt 7.1 (JEDZ) i dokumenty o których stanowi pkt 7.3 składa każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie.

7.11. Dla zapewnienia odpowiedniego przebiegu postępowania o udzielenie zamówienia, Zamawiający może na każdym etapie postępowania wezwać Wykonawców do złożenia wszystkich lub niektórych oświadczeń lub dokumentów potwierdzających, że spełniają warunki udziału w postępowaniu, a jeżeli zachodzą uzasadnione podstawy do uznania, że złożone uprzednio oświadczenia lub dokumenty nie są już aktualne, do złożenia aktualnych oświadczeń lub dokumentów.

7.12. Jeżeli Wykonawca nie złożył oświadczenia JEDZ, oświadczeń lub dokumentów potwierdzających okoliczności, o których mowa w art. 25 ust. 1 Pzp, lub innych dokumentów niezbędnych do przeprowadzenia postępowania, oświadczenia lub dokumenty są niekompletne, zawierają błędy lub budzą wskazane przez Zamawiającego wątpliwości, Zamawiający wezwie do ich złożenia, uzupełnienia, poprawienia w terminie przez siebie wskazanym, chyba że mimo ich złożenia oferta Wykonawcy podlega odrzuceniu albo konieczne byłoby unieważnienie postępowania.

7.13. Jeżeli Wykonawca nie złożył wymaganych pełnomocnictw albo złożył wadliwe pełnomocnictwa, Zamawiający wezwie do ich złożenia w terminie przez siebie wskazanym, chyba że mimo ich złożenia oferta Wykonawcy podlega odrzuceniu albo konieczne byłoby unieważnienie postępowania.

7.14. Zamawiający wzywa także, w wyznaczonym przez siebie terminie, do złożenia wyjaśnień dotyczących oświadczeń lub dokumentów, o których mowa w art. 25 ust. 1 Pzp.

7.15. Wykonawca nie jest obowiązany do złożenia oświadczeń lub dokumentów potwierdzających okoliczności, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt 1 i 3 Pzp, jeżeli Zamawiający posiada oświadczenia lub dokumenty dotyczące tego Wykonawcy lub może je uzyskać za pomocą bezpłatnych i ogólnodostępnych baz danych, w szczególności rejestrów publicznych w rozumieniu ustawy z dnia 17 lutego 2005 r. o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne (t.j. Dz.U. z 2020 r. poz. 346 ze zm.). W przypadku wskazania przez Wykonawcę oświadczeń lub dokumentów, które znajdują się w posiadaniu Zamawiającego, w szczególności oświadczeń lub dokumentów przechowywanych przez Zamawiającego zgodnie z art. 97 ust. 1 Pzp, Zamawiający w celu potwierdzenia okoliczności, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt 1 i 3 Pzp, korzysta z posiadanych oświadczeń lub dokumentów, o ile są one aktualne. Podobnie, w przypadku wskazania przez Wykonawcę dostępności tych oświadczeń lub dokumentów w formie elektronicznej pod określonymi adresami internetowymi ogólnodostępnych i bezpłatnych baz danych.

7.16. W zakresie formy, okresu ważności i języka w jakim mogą być składane oświadczenia lub dokumenty, o których mowa w pkt 7 SIWZ obowiązują przepisy rozporządzenia Ministra Rozwoju z dnia 26 lipca 2016 r. w sprawie rodzajów dokumentów, jakich może żądać Zamawiający od Wykonawcy w postępowaniu o udzielenie zamówienia (Dz.U. z 2016 r., poz. 1126 ze zm.) oraz rozporządzenia Ministra Przedsiębiorczości i Technologii z dnia 16 października 2018 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie rodzajów dokumentów, jakich może żądać Zamawiający od Wykonawcy w postępowaniu o udzielenia zamówienia (Dz.U. z 2018 r., poz. 1993).

Informacja o przewidywanych zamówieniach, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt 7 Pzp , jeżeli Zamawiający przewiduje udzielenie takich zamówień

Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień uzupełniających polegających na powtórzeniu tego samego rodzaju usług co w zamówieniu podstawowym, stanowiących nie więcej niż 20% wartości zamówienia podstawowego w przypadku przekroczenia planowanej ilości odbioru odpadów. Ewentualne zamówienie uzupełniające zostanie udzielone w trybie przewidzianym w art. 67 ust.1 pkt 6 ustawy Prawo zamówień publicznych.

Zgodnie z art. 24aa ust. 1 ustawy Pzp Zamawiający najpierw dokona oceny ofert, a następnie zbada czy Wykonawca, którego oferta została oceniona jako najkorzystniejsza, nie podlega wykluczeniu oraz spełnia warunki udziału w postępowaniu o zamówienie publiczne.

11.32. Wykonawca zobowiązany jest do złożenia oferty za pośrednictwem miniPortalu lub ePUAP na wygenerowanym formularzu wraz z następującymi dokumentami:

1) wypełniony formularz ofertowy zgodny ze wzorem określonym w rozdziale III SIWZ, podpisany przez osobę/osoby prawidłowo umocowaną kwalifikowanym podpisem elektronicznym;

2) jeżeli dotyczy – zobowiązanie podmiotów do oddania do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby realizacji zamówienia, w przypadku, kiedy Wykonawca polega na zdolnościach innych podmiotów, podpisany przez osobę/osoby prawidłowo umocowaną kwalifikowanym podpisem elektronicznym;

3) oświadczenie JEDZ, zgodnie z wzorem określonym w rozdziale II SIWZ – opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym;

4) w przypadku składania oferty wspólnej oryginał pełnomocnictwa lub kopia poświadczona za zgodność z oryginałem przez notariusza, opatrzona kwalifikowanym podpisem elektronicznym, zgodnie z wytycznymi opisanymi w ust. 7.10 pkt 3 SIWZ;

5) pełnomocnictwo do reprezentowania Wykonawcy, w przypadku podpisywania oferty przez osoby nie wpisane do dokumentów rejestracyjnych, opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym;

6) oryginał gwarancji/poręczenia, jeżeli Wykonawca wnosi wadium w innej formie niż pieniężna. W przypadku wnoszenia wadium w innej formie niż pieniądzu – Zamawiający wymaga złożenia dokumentu w formie elektronicznej z zastrzeżeniem, iż będzie on podpisany kwalifikowanym podpisem elektronicznym przez gwaranta tj. wystawcę gwarancji/poręczenia;

7) po załączeniu oferty na ePuap pojawi się komunikat na dole formularza: podpisz i wyślij lub wyślij bez podpisu. Podpisanie w tym miejscu profilem zaufanym bądź podpisem kwalifikowanym nie oznacza podpisania oferty. Oferta i dokumenty wraz z nią składane muszą zostać najpierw podpisane (każdy plik osobno), następnie skompresowane do formatu zip i zaszyfrowane aplikacją. Podpisanie formularza wysyłkowego ePUAP nie oznacza prawidłowego opatrzenia oferty podpisem.


Review body:
Official name: Krajowa Izba Odwoławcza
Postal address: ul. Postępu 17a
Town: Warszawa
Postal code: 02-676
Country: PL
Telephone: +48 224587801
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl
Fax: +48 224587800/+48 224587803
URL: www.uzp.gov.pl/kio

Body responsible for mediation procedures
Official name: Prezes Krajowej Izby Odwoławczej
Postal address: ul. Postępu 17a
Town: Warszawa
Postal code: 02-676
Country: PL
Telephone: +48 224587801
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl
Fax: +48 224587800/+48 224587803
URL: www.uzp.gov.pl
VI.4.3) Precise information on deadline(s) for review procedures
1. Wykonawcom i innym osobom, jeżeli ich interes w uzyskaniu zamówienia doznał lub może doznać uszczerbku w wyniku naruszenia przepisów ustawy Pzp, przysługują środki ochrony prawnej opisane w dziale VI ustawy Prawo zamówień publicznych.

2. Środki ochrony prawnej wobec ogłoszenia o zamówieniu oraz specyfikacji istotnych warunków zamówienia przysługują również organizacjom wpisanym na listę, o której mowa w art. 154 pkt 5) ustawy Pzp.

3. Odwołanie przysługuje wyłącznie od niezgodnej z przepisami ustawy czynności Zamawiającego podjętej w postępowaniu o udzielenie zamówienia lub zaniechania czynności, do której Zamawiający jest zobowiązany na podstawie ustawy.

4. Odwołanie powinno wskazywać czynność lub zaniechanie czynności Zamawiającego, której zarzuca się niezgodność z przepisami ustawy, zawierać zwięzłe przedstawienie zarzutów, określać żądanie oraz wskazywać okoliczności faktyczne i prawne uzasadniające wniesienie odwołania.

5. Odwołanie wnosi się do Prezesa Izby w formie pisemnej w postaci papierowej albo w postaci elektronicznej, opatrzone odpowiednio własnoręcznym podpisem albo kwalifikowanym podpisem elektronicznym.

6. Odwołujący przesyła kopię odwołania Zamawiającemu przed upływem terminu do wniesienia odwołania w taki sposób, aby mógł on zapoznać się z jego treścią przed upływem tego terminu. Domniemywa się, iż Zamawiający mógł zapoznać się z treścią odwołania przed upływem terminu do jego wniesienia, jeżeli przesłanie jego kopii nastąpiło przed upływem terminu do jego wniesienia przy użyciu środków komunikacji elektronicznej.

7. Terminy wniesienia odwołania określono w art. 182 ustawy Pzp.

8. Jeżeli koniec terminu do wykonania czynności przypada na sobotę lub dzień ustawowo wolny od pracy, termin upływa dnia następnego po dniu lub dniach wolnych od pracy.


VI.04.04) Service from which information about the review
Official name: Krajowa Izba Odwoławcza
Postal address: ul. Postępu 17a
Town: Warszawa
Postal code: 02-676
Country: PL
Telephone: +48 224587801
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl
Fax: +48 224587800/+48 224587803
URL: www.uzp.gov.pl/kio

Section VI

Date of dispatch of this notice : 2020-08-25

CPV Codes
90500000; 90512000; Refuse and waste related services; Refuse transport services;

Sign-up now to receive weekly OJEU reports for the UK, your sector and/or elsewhere in the EU. We also report on the procurement of EC Institutions.